Разлика помеѓу преработките на „Двојна ѕвезда“

Одземени 6 бајти ,  пред 9 години
с
Бот менува: Референци -> Наводи
с (Бот: козметички промени)
с (Бот менува: Референци -> Наводи)
Понекогаш, единствениот доказ за бинарна ѕвезда е таканаречениот [[доплер ефект]] на нивната емитирана светлина.
 
== РеференциНаводи ==
{{reflist|3}}
 
941.847

уредувања