Разлика помеѓу преработките на „База на податоци“

Одземени 6 бајти ,  пред 11 година
с
Бот менува: Референци -> Наводи
с (Бот: козметички промени)
с (Бот менува: Референци -> Наводи)
'''База на податоци''' е збир од меѓусебно поврзани [[Податок|податоци]], меморирани заедно со контролирана редунданција, независно од програмите кои се користат, со контролиран или општ пристап до податоците за додавање или модифицирање.<ref>Структури на податоци, организација на датотеки и бази на податоци. проф. д-р. Данчо Давчев. II издание, 1999. (стр. 93)</ref>
== РеференциНаводи ==
<references/>
 
941.847

уредувања