Разлика помеѓу преработките на „Анастас Јанков“

Одземени 6 бајти ,  пред 10 години
с
Бот менува: Референци -> Наводи
с (Бот: Промена на шаблон: Никулец)
с (Бот менува: Референци -> Наводи)
Полковник Анастас Јанков е женет за сестрата на [[Рајна Кнегиња]] и е татко на деецот на Бугарската комунистичка партија [[Коста Јанков]].
 
== РеференциНаводи ==
{{reflist}}
 
941.847

уредувања