Разлика помеѓу преработките на „Анархистички комунизам“

с
Бот менува: Референци -> Наводи
с (Бот Додава: ar:شيوعية لاسلطوية)
с (Бот менува: Референци -> Наводи)
 
Денешните анархокомунисти се претставени во Интернационалата на Анархистички федерации.
== РеференциНаводи ==
<references/>
== Надворешни врски ==
941.847

уредувања