Акватичко потекло на човекот: Разлика помеѓу преработките

с
Бот менува: Референци -> Наводи
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Бот: Промена на шаблон: Никулец)
с (Бот менува: Референци -> Наводи)
* Човекот плаче, исто како морските цицачи, кои преку солзите се ослободуваат од вишокот сол.
 
== РеференциНаводи ==
{{reflist}}
 
941.847

уредувања