Аболиционизам: Разлика помеѓу преработките

Одземени 6 бајти ,  пред 11 година
с
Бот менува: Референци -> Наводи
с (Бот Менува: ro:Aboliționism)
с (Бот менува: Референци -> Наводи)
'''Аболиционизам''' е движење за ставање крај на [[ропство]]то и еманципирање на [[роб]]овите од западна [[Европа]] и [[Америка]].
 
== РеференциНаводи ==
{{reflist}}
 
941.847

уредувања