Разлика помеѓу преработките на „Јусуф Реџепи“

Одземени 6 бајти ,  пред 11 година
с
Бот менува: Референци -> Наводи
с (Бот: козметички промени)
с (Бот менува: Референци -> Наводи)
на СРВС на [[Приштина]] на [[24 март]] [[1987]], Општинскиот секретаријат за народна одбрана во Приштина покренал постапка против него за изведување пред [[Судот на честа]]. Во 1987 неговиот избор за член на РК на ССРНМ предизвикал силна реакција во јавноста и во печатот. Кога се формирање втората албанска политичка партија во Македонија, [[НДП]], на [[23 јули]] [[1990]] година за нејзин прв претседател беше избран Јусуф Реџепи<ref>{{цитирана веб страница|url=http://zeqirja-rexhepi.blogspot.com/2008/01/blog-post_9453.html|title=ОПШТЕСТВЕНО-ПОЛИТИЧКИТЕ НАСТАНИ КАЈ АЛБАНЦИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА 1990-2001|last=Реџепи|first=Зеќирја|language=македонски|accessdate=2009-11-01}}</ref>.
 
== РеференциНаводи ==
{{reflist}}
 
941.847

уредувања