Разговор:Ubuntu: Разлика помеѓу преработките

Додадени 606 бајти ,  пред 12 години
с
Бот менува: Референци -> Наводи
с (Бот менува: Image -> Податотека)
 
с (Бот менува: Референци -> Наводи)
*'''Податотека''' наместо '''Image''', вики клучни зборови на македонски.
<small>''Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--[[User:Brest-bot|Brest-bot]] <small>([[User talk:Brest-bot|разговор]])</small> 02:06, 25 јули 2009 (UTC), управуван од [[Корисник:Brest|Brest]].''</small>
 
==brest-bot проверка на правопис==
*'''Наводи''' наместо '''Референци''', англизам.
<small>''Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--[[User:Brest-bot|Brest-bot]] <small>([[User talk:Brest-bot|разговор]])</small> 15:02, 1 јуни 2010 (CEST), управуван од [[Корисник:Brest|Brest]].''</small>
941.847

уредувања