Разлика помеѓу преработките на „Депозитна банка“

Одземени 65 бајти ,  пред 14 години
нема опис на уредувањето
 
[[Слика:пример.jpg]]
== Наслов ==
{{никулец}}
 
=депозитна банка=
 
==депозитна банка=
 
Финансиска институција со основна цел-собирање на депозити.
18

уредувања