10 април (починале): Разлика помеѓу преработките

Додадени 26 бајти ,  пред 12 години
с
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:transparent}};"
|valign="top" align="right"|[[1915]] 
|[[Јане Сандански]], истакнат македонски [[револуционер]], [[војвода]] и еден од раководителите на [[ТМОРО]] и доследен следбеник на [[Гоце Делчев|Гоцевите]] идеи.
|-
|valign="top" align="right"|[[1964]]