Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Без извори“

с
нема опис на уредувањето
с (Ја заштити „Шаблон:Без извори“ ([edit=sysop] (бесконечно) [move=sysop] (бесконечно)))
с
| type = content
| image = [[Слика:Question book-4.svg|50п]]
| text = <span class="plainlinks">'''{{{1|Оваа статија}}} не [[Википедија:Цитирање извори|наведува]] никакви [[Википедија:Проверливост<!-- Wikipedia:Verifiability -->|извори или наводи]].''' <small>{{#if:{{{датум|}}}|''({{{датум}}})''}}</small><br /><small>Ве молиме [{{fullurl:{{FULLPAGENAME}}|action=edit}} помогнете] со тоа што ќе додадете наводи до [[Википедија:Доверливи извори<!-- Wikipedia:Reliable sources -->|доверливи извори]]. [[Википедија:Проверливост<!-- Wikipedia:Verifiability -->|Непроверливата]] содржина може да биде изменета или отстранета.</small></span>}}{{#switch:{{NAMESPACE}}||Разговор={{{категорија|[[Категорија:Статии без извори {{#if:{{{датум|}}}|од {{{датум}}}|}}]]}}}{{{категорија|[[Категорија:Сите статии без извори]]}}}{{#if:{{{датум|}}}|{{#ifexist:Категорија:Статии без извори од {{{датум}}}||{{{категорија|[[Категорија:Статии со неважечки параметар за датум во шаблоните]]}}}}}|}}|}}<noinclude>
{{template doc}}