Разлика помеѓу преработките на „7 август“

Одземени 57 бајти ,  пред 9 години
с
Бот: Бришење на шаблон: Без извори
с (Бот: козметички промени)
с (Бот: Бришење на шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
'''7 август''' е 219-иот ден во годината според [[Григоријански календар|григоријанскиот календар]]
(220-и во [[престапна година]]).
941.847

уредувања