Разлика помеѓу преработките на „1 август“

Одземени 57 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: Бришење на шаблон: Без извори
с (Бот: козметички промени)
с (Бот: Бришење на шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
'''1 август''' е 213-иот ден во годината според [[Григоријански календар|григоријанскиот календар]]
(214-и во [[престапна година]]).
941.847

уредувања