Разлика помеѓу преработките на „27 јануари“

Одземени 57 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: Бришење на шаблон: Без извори
с (Бот Додава: xal:Туула сарин 27)
с (Бот: Бришење на шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
{{Јануари {{CURRENTYEAR}}}}
'''27 јануари''' е 27-иот ден во годината според [[Григоријански календар|григоријанскиот календар]]. Остануваат 338 денови до крајот на годината (339 во [[престапна година|престапна]]).
941.847

уредувања