Ботиаја: Разлика помеѓу преработките

Додадени 82 бајти ,  пред 12 години
с
Брзо додавање категорија Области во Античка Македонија (со користење на HotCat)
[проверена преработка][проверена преработка]
(Создадена страница со: '''Ботиаја''' била античка област во средишниот дел на Античка Македонија меѓу [[Пиер...)
 
с (Брзо додавање категорија Области во Античка Македонија (со користење на HotCat))
[[en:Bottiaea]]
[[es:Botiea]]
 
[[Категорија:Области во Античка Македонија]]