Разлика помеѓу преработките на „Иван Хаџи Николов“

Додадени 96 бајти ,  пред 11 година
с
с (Бот: козметички промени)
 
Тешко заболен и душевно растроен, се самоубива на [[9 јули]] [[1934]] година.
 
[[bg:Иван Хаджиниколов]]
[[de:Iwan Chadschinikolow]]
[[en:Ivan Hadzhinikolov]]
391

уредување