Разлика помеѓу преработките на „Шангај“

Додадени 2 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: козметички промени
с (Бот Менува: nl:Shanghai)
с (Бот: козметички промени)
Денес Шангај се смета за еден од моторите на кинеската економија и финанси. Шангај има и своите проблеми како големата имиграција и социјалната нерамномерност помеѓу бедни и богати.
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
941.847

уредувања