Разлика помеѓу преработките на „Црква „Св. Кузман и Дамјан“ - Говрлево“

с
Бот: козметички промени
(Создадена страница со: {{Инфокутија за црква на Македонската Православна Црква |име=Свети Кузман и Дамјан ...)
 
с (Бот: козметички промени)
На неколку метри од црквичката се наоѓа уште една чешма. Лугето ја нарекуваат ''„вода за подмладување“'', оти како што се раскажува, благодарение на водите, овде лугето најчесто умираат од старост.
 
== Наводи ==
{{наводи}}
{{DEFAULTSORT:Кузман и Дамјан}}
 
[[Категорија:Говрлево]]
941.847

уредувања