Разлика помеѓу преработките на „Царство Бугарија“

Додадени 3 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: козметички промени
с
с (Бот: козметички промени)
|image_map = Map of Bulgaria during WWII.png
|image_map_caption = Бугарија во времето на [[Втора светска војна|Втората светска војна]].
|national_anthem = ''[[Шуми Марица]]''<br />'''[[Царска химна]]'''<br />[[Химна на негово Величество Царот]]
|common_languages = [[Бугарски]]
|government_type = Уставна монархија
 
{{DEFAULTSORT:Бугарија}}
 
[[Категорија:Трета бугарска држава]]
[[Категорија:Поранешни кралства]]
941.847

уредувања