Германска селанска војна: Разлика помеѓу преработките

с
Бот: Менува Категорија:Конфликти во 1525
с (Бот: Менува Категорија:Конфликти во 1524)
с (Бот: Менува Категорија:Конфликти во 1525)
 
[[Категорија:Конфликти во 1524 година]]
[[Категорија:Конфликти во 1525 година]]
[[Категорија:Конфликти во 1526]]
[[Категорија:Протестантска реформација]]
941.847

уредувања