Разлика помеѓу преработките на „Исмаил Кадаре“

Додадени 2 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: козметички промени
с (Бот Менува: no:Ismail Kadare)
с (Бот: козметички промени)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Infobox Writer
|name = Исмаил Кадаре<br />Ismail Kadare
|image = Ismail Kadare-poet.jpg|thumb|left
|caption =
941.847

уредувања