Разлика помеѓу преработките на „Ефект на стаклена градина“

с
Бот: козметички промени
с (Бот: козметички промени)
* собирање на отпадоци, односно рециклирање на шишињата(пластиката)
* рециклирање на најлон кесињата итн.
 
[[Категорија:Екологија]]
941.847

уредувања