Разлика помеѓу преработките на „Дефекација“

Додадени 2 бајти ,  пред 11 година
с
Бот: козметички промени
с (Бот: козметички промени)
Зачестеноста на дефекацијата кај [[луѓе]]то изнесува од 3 пати на ден до 3 пати седмично.
 
== Видете исто така ==
[[Апсорпција во дебелото црево и создавање на фецес]]
 
941.847

уредувања