Разлика помеѓу преработките на „Демокрит“

Додадени 3 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: козметички промени
с (Бот: козметички промени)
{{Цитат|Повеќе би сакал да откријам една причинско-последична врска отколку да го добијам [[Персија|Персиското царство]].}}
== Референци ==
* Учебник по филозофија за четврта година по гимназиско образование.
 
[[Категорија:Грчки философи]]
941.847

уредувања