Разлика помеѓу преработките на „Тахитски јазици“

Додадени 36 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: Промена на шаблон: Infobox Language family
с (Бот: козметички промени)
с (Бот: Промена на шаблон: Infobox Language family)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Инфокутија за јазично семејство
{{Infobox Language family
|name= Тахитски
|region=[[Полинезија|Полинезиски]] острови
941.847

уредувања