Нилосахарски јазици: Разлика помеѓу преработките

Додадени 36 бајти ,  пред 13 години
с
Бот: Промена на шаблон: Infobox Language family
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Менува: ar:لغات نيلية صحراوية)
с (Бот: Промена на шаблон: Infobox Language family)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Инфокутија за јазично семејство
{{Infobox Language family
|name=Нилосахарски јазици
|region=[[Централна Африка|Централна]] и [[Источна Африка]]
941.847

уредувања