Разлика помеѓу преработките на „Источнословенски јазици“

с
Бот: Промена на шаблон: Инфокутија Јазично семејство
с (Бот: Промена на шаблон: Инфокутија Јазично семејство)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Инфокутија Јазичноза јазично семејство
|name = Источнословенски јазици
|map = [[Податотека:Slavic_europe.svg|275px]]
941.847

уредувања