Разлика помеѓу преработките на „Роман“

Додадени 29 бајти ,  пред 9 години
с
Бот Додава: bn:উপন্যাস
с (Бот Додава: af, an, ast, az, bat-smg, be, be-x-old, br, cv, gan, gv, hi, hy, ka, kk, kn, ku, ms, ps, sco, sh, ta, te, ur, war, zh-yue Менува: zh)
с (Бот Додава: bn:উপন্যাস)
[[be-x-old:Раман]]
[[bg:Роман]]
[[bn:উপন্যাস]]
[[br:Romant]]
[[bs:Roman]]
2.817

уредувања