Отвори го главното мени

Промени

Додадени 18 бајти ,  пред 9 години
с
Бот Додава: vi:Tính từ
[[uk:Прикметник]]
[[vec:Agetiu]]
[[vi:Tính từ]]
[[vo:Ladyek]]
[[wa:Addjectif]]
21.521

уредување