Разлика помеѓу преработките на „Румелија“

Додаден 151 бајт ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
с (Создадена страница со: Румелискиот вилает бил еден од првите вилаети во отоманското царство.)
 
с
Румелискиот вилает бил еден од првите вилаети во отоманското царство.
 
{{Вилаети на Отоманската империја}}
 
[[Категорија:Вилаети на Отоманската империја]]