Разлика помеѓу преработките на „Царство Бугарија“

Нема измена во големината ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
с (превод)
с
{{Infobox Former Country
|native_name = ''Царство БългарияБугарија''
|conventional_long_name = Царство БугаријаБългария
|common_name = Бугарија
|continent = Европа