Разлика помеѓу преработките на „Хемиско соединение“

Додадени 5 бајти ,  пред 10 години
с
Бот Додава: fiu-vro:Liitollus Брише: vec:Sostansa
с (Бот: Промена на шаблон: Хемо-никулец)
с (Бот Додава: fiu-vro:Liitollus Брише: vec:Sostansa)
[[fa:مواد شیمیایی]]
[[fi:Yhdiste]]
[[fiu-vro:Liitollus]]
[[fo:Evnasambinding]]
[[fr:Composé chimique]]
[[uk:Хімічна сполука]]
[[ur:کیمیائی مرکب]]
[[vec:Sostansa]]
[[vi:Hợp chất]]
[[war:Kumpuwesto kimikal]]
5.830

уредувања