Конгрес на Соединетите Американски Држави: Разлика помеѓу преработките

с
Бот: Менува Категорија:Политика на САД; козметички промени
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот: Менува Категорија:Политика на САД; козметички промени)
Конгресот се среќава во Капитолот на САД, во [[Вашингтон]], Дистрикт на Колумбија.
 
[[Категорија:ПолитикаПолитики на САД]]
 
{{Link FA|vi}}
941.847

уредувања