Разлика помеѓу преработките на „Јован Оливер“

Додадени 15 бајти ,  пред 11 година
==== Титули====
 
[[Податотека:Kochani-St-George-Church.JPG|мини|десно|300п|Црквата Св. Ѓорѓи - Кочани, има претпоставака дека црквата св. Димитриј која ја дарувал Јован Оливер да се наоѓа под темелите на оваа црква]]
 
Во повелбата од [[7 декември]] [[1336]] - [[1337]] година издадена на црквата св. Димитриј во [[Кочани]], Јован Оливер бил потпишан како: