Јован Оливер: Разлика помеѓу преработките

Додадени 14 бајти ,  пред 12 години
=== Титули===
 
Во повелбата од [[7 декември]] [[1336]] - 37[[1337]] година издадена на црквата св. Димитриј во [[Кочани]], Јован Оливер бил потпишан како:
 
{{Цитатник|''велики слуга све српске земље и поморске'' <ref name="LMVM"><small>''Л. Славева, Српски грамоти, 148''</small></ref>}}