Елимеја: Разлика помеѓу преработките

Додадени 77 бајти ,  пред 12 години
с
Брзо додавање категорија Античко-македонски области (со користење на HotCat)
[проверена преработка][проверена преработка]
(Создадена страница со: '''Елимеја''' била античка област во Горна Македонија, околу средниот тек на реката [[...)
 
с (Брзо додавање категорија Античко-македонски области (со користење на HotCat))
==Наводи==
{{наводи}}
 
[[Категорија:Античко-македонски области]]