Разлика помеѓу преработките на „Филипо Инѕаги“

Одземени 2 бајти ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
с (Бот: Промена на шаблон: Инфокутија Фудбалер)
с
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Инфокутија за фудбалер
| име = Филипо ИнзагиИнѕаги
| слика = [[Податотека:Filippo Inzaghi.jpg|150px]]
| роден-датум = [[9 август]] [[1973]]
| роден-град = [[ПијаченцаПјаченца]]
| роден-држава = [[Италија]]
| висина =
}}
 
'''Филипо ИнзагиИнѕаги''' е [[Италија|италијански]] [[фудбалер]] кој игра на позиција [[напаѓач]] и во моментот игра во екипата на [[Милан]].
{{Шаблон:Фудбалери на Милан}}
 
301

уредување