Разлика помеѓу преработките на „Кмерски јазик“

Додадени 732 бајти ,  пред 10 години
|}
 
== РеференциНаводи ==
{{reflist}}
 
== Надворешни врски ==
 
*[http://sealang.net/mk/khmeric.htm SEAlang, кмерски јазик]
*[http://www.ethnologue.com/show_family.asp?subid=91043 Извештај за кмерскиот на Етнолог]
*[http://code.google.com/p/khmer-dictionary-tools/ Речник и проверувач на правопис на кмерски]
*[http://www.sbbic.org/en/install-khmer-unicode-windows Инсталирање кмерско писмо на компјутер]
*[http://www.lmp.ucla.edu/Profile.aspx?LangID=75&menu=004 Кмерски јазик на UCLA]
*[http://dict.​ant.com.kh/dictionaries/ Кмерско-англиски речник]
*[http://dictionary.tovnah.com/ Кмерски речници]
 
[[Категорија:Јазици во Азија]]