Германска селанска војна: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
{{Никулец од областа на историјата}}
 
[[Категорија:ИсторијаКонфликти наво Германија1524]]
[[Категорија:Конфликти во 1525]]
[[Категорија:Конфликти во 1526]]
[[Категорија:Протестантска реформација]]
[[Категорија:Војни на Светата Римска империја]]
 
 
[[als:Bauernkrieg]]