Разлика помеѓу преработките на „Венети“

Додадени 338 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
[[Файл:KulturaPraska KulturaPienkowska.png|thumb|300px|Словенските култури во [[V век]]е н. э.:<br />
{{легенда |#3f3| — [[Прашка култура]],}}
{{легенда |#f70| — [[пенковская култура]],}}
{{легенда |#50a| — [[Римската империја]].
}}]]
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:Pratatkovina.PNG|thumb|лево|250px|Прататковината на Словените.]]
Анонимен корисник