Брод (пловило): Разлика помеѓу преработките

Додадени 17 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Додава: fiu-vro:Laiv
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: gan:船)
с (Бот Додава: fiu-vro:Laiv)
[[fa:کشتی (شناور)]]
[[fi:Laiva]]
[[fiu-vro:Laiv]]
[[fr:Navire]]
[[gan:船]]
46.384

уредувања