Разлика помеѓу преработките на „Царство Бугарија“

Додадени 15 бајти ,  пред 10 години
с
според нејзиниот...
с (според нејзиниот...)
|country = Бугарија
|era = [[Прва светска војна]]/[[Период меѓу двете светски војни]]/[[Втора светска војна]]
|event_start = Официјално<ref name="of">Кнежество Бугарија ''[[де факто]]'' била независна држава според ownнејзиниот [[Трновски устав|Устав]], со сопствено знаме, грб, војска.</ref> proclamation of independence
|year_start = 1908
|date_start = 5 октомври
325

уредувања