Разлика помеѓу преработките на „Царство Бугарија“

Одземени 35 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
{{Infobox Former Country
|native_name = Царство Бугарија<br>''Царство България''
|conventional_long_name = Царство Бугарија
|common_name = Бугарија
|continent = Европа
|region = Балкански полуостровПолуостров
|country = Бугарија
|era = [[Прва светска војна]]/[[Период меѓу двете светски војни]]/[[Втора светска војна]]