Разлика помеѓу преработките на „Царство Бугарија“

Додадени 38 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
 
{{DEFAULTSORT:Бугарија}}
[[Категорија:Трета бугарска држава]]
[[Category:Историја на Бугарија]]
[[CategoryКатегорија:Поранешни кралства]]
[[CategoryКатегорија:Бугарија во 20 век]]
 
[[ar:مملكة بلغاريا]]