Разлика помеѓу преработките на „Комунистичка партија на Советскиот Сојуз“

нема опис на уредувањето
с
website = |
}}
{{СССР_странична_лента}}
 
'''Комунистичката партија на Советскиот сојуз''' ('''КПСС''') ([[руски јазик|руски]]: ''Коммунисти́ческая па́ртия Сове́тского сою́за, КПСС'') била единствената политичка партија во времето на [[СССР]].
 
234

уредувања