Курска Област: Разлика помеѓу преработките

Додадени 34 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Додава: xal:Курска төгәлң
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Менува: pt:Oblast de Kursk)
с (Бот Додава: xal:Курска төгәлң)
[[uk:Курська область]]
[[war:Kursk Oblast]]
[[xal:Курска төгәлң]]
[[zh:库尔斯克州]]
58.155

уредувања