Конгрес на Соединетите Американски Држави: Разлика помеѓу преработките

с
Бот Брише: el:Κογκρέσο Менува: da:Kongressen (USA)
с (Бот: козметички промени)
с (Бот Брише: el:Κογκρέσο Менува: da:Kongressen (USA))
[[cs:Kongres Spojených států amerických]]
[[cy:Cyngres yr Unol Daleithiau]]
[[da:Kongressen (USA)]]
[[de:Kongress der Vereinigten Staaten]]
[[el:Κογκρέσο]]
[[en:United States Congress]]
[[eo:Usona Kongreso]]