Разлика помеѓу преработките на „Скандиум“

Додадени 67 бајти ,  пред 9 години
с
Бот: Промена на шаблон: Елементи-табела
с (Бот: Промена на шаблон: Хемо-никулец)
с (Бот: Промена на шаблон: Елементи-табела)
 
 
{{Компактна табела на периодниот систем на елементите}}
{{Елементи-табела}}
{{Никулец од областа на хемијата}}
 
941.847

уредувања