180-ти п.н.е.: Разлика помеѓу преработките

Додадени 46 бајти ,  пред 12 години
с
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: ja:紀元前180年代)
[[es:Años 180 a. C.]]
[[eu:K. a. 180ko hamarkada]]
[[fa:دهه ۱۸۰ (پیش از میلاد)]]
[[fi:180-luku eaa.]]
[[fr:Années -180]]
5.104

уредувања