Разлика помеѓу преработките на „Петар III (Русија)“

Додадени 203 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
{{Руски владетели}}
 
[[Категорија:Руски царевиимператорки]]
[[Категорија:РускиРодени политичариво 1728 година]]
[[Категорија:Починати во 1762 година]]
[[Категорија:Династија Романови]]
[[Категорија:Православни монарси]]
 
[[af:Pieter III van Rusland]]